Ministrul Sportului a câștigat un concurs național de ciclism. Oficialul român se pregătește pentru Jocurile Paralimpice

Profit.ro
Profit.ro
scris 2 aug 2021

Ministrul Sportului și Tineretului, Eduard Novak, a câștigat un concurs național de ciclism. Împreună cu Team Novak, a reușit să câștige proba de contratimp pe echipe din cadrul competiției de ciclism Cupa Max Ausnit, la Lugoj.

Urmărește-ne și pe Google News
Evenimente

1 aprilie - Profit Health.forum Radiografia cheltuielilor din sănătate - cu sprijinul: Arpim, Bristol Meyers Squibb, Roche, Stada, MSD, UCB Pharma Romania
9 aprilie - Eveniment Profit.ro - Investiții vs Deficit: Provocări și riscuri sub impactul datoriei și deficitelor publice în creștere
23 aprilie - Profit News TV - Maratonul de Educație Financiară

"Am câștigat proba de Contratimp pe echipe, alături de Team Novak cu un timp foarte bun – 28:57 min. Adrenalina este maximă și abia așteptăm proba de fond de mâine!”, a transmis Novak.

VIDEO Look Sport+ și PrimaPlay.ro transmit cel mai puternic turneu de tenis din România CITEȘTE ȘI VIDEO Look Sport+ și PrimaPlay.ro transmit cel mai puternic turneu de tenis din România

Oficialul român se pregătește pentru Jocurile Paralimpice care vor începe la sfârșitul lunii august.

Eduard Novak este medaliat cu aur la Jocurile Paralimpice de la Londra din 2012, obținând prima medalie pentru România la o Olimpiadă dedicată persoanelor cu handicap.

Actualul ministru a fost patinator de performanță, dar a suferit pe când avea 20 de ani un grav accident de mașină și a fost nevoie să îi fie amputat piciorul drept.