VIDEO Elveția i-a trimis Irlandei de Nord 9,3 kilograme de ciocolată pentru 93 de minute de rezistență în fața Italiei, în preliminariile Campionatului Mondial

Profit.ro
Profit.ro
scris 25 nov 2021

Elveția, calificată la Cupa Mondială și datorită rezultatului de 0-0 din meciul Irlanda de Nord – Italia, din ultima etapă a grupelor preliminare europene, le-a trimis nord-irlandezilor 9,3 kilograme de ciocolată.

Urmărește-ne și pe Google News
Evenimente

25 aprilie - MedikaTV - Maratonul Sănătatea Digestiei
27 mai - Eveniment Profit.ro Real Estate (ediţia a IV-a) - Piața imobiliară românească sub aspectul crizei occidentale

Cele 9,3 kilograme de ciocolată reprezintă dele 93 de minute de rezistență a Irlandei de Nord în fața Italiei, la partida din 15 noiembrie, scrie News.ro.

După o ședință în noapte, Orange își schimbă CEO-ul, condamnat la închisoare cu suspendare. I-a acceptat demisia și îi caută un înlocuitor CITEȘTE ȘI După o ședință în noapte, Orange își schimbă CEO-ul, condamnat la închisoare cu suspendare. I-a acceptat demisia și îi caută un înlocuitor

Într-un filmuleț postat pe contul oficial al naționalei Elveției, selecționerulu Murat Yakin poate fi văzut fredonând melodia Sweet Caroline  în timp ce pregătește ciocolata pentru a fi trimisă la federația nord-irlandeză.

La 15 noiembrie, Elveția s-a impus cu scorul de 4-0 în meciul cu Bulgaria și Irlanda de Nord a remizat cu Italia, scor 0-0. În urma acestor rezultate, elvețienii au câștigat grupa și s-au calificat la Cupa Mondială, iar italienii au terminat pe locul doi și vor juca la baraj.