Toamna lui 2025 aduce la Prima TV o ofertă de programe diversă și inedită, care promite să transforme fiecare seară într-o experiență memorabilă. Postul de televiziune din portofoliul Clever Group lansează o emisiune-concurs, un format internațional de succes și le oferă telespectatorilor producții de top din cinematografia mondială și națională, alături de meciurile echipei naționale de fotbal.
Din 1 septembrie, Cristi Brancu revine cu un nou sezon al emisiunii Exclusiv VIP, într-un format nou. Studioul se transformă într-o adevărată „arenă de dezbatere națională”, în care subiectele sociale fierbinți vor fi analizate și discutate cu specialiști și vedete. „Trăim ani în care toți suntem conectați la problemele care dor. Apropiem vedetele de oameni și oamenii de vedete, discutând teme actuale care ne fac să ne întrebăm: ce facem fiecare dintre noi pentru a înțelege și pentru a schimba România?”, spune Cristi Brancu. Emisiunea, difuzată de luni până vineri, de la ora 16:00, îmbină dezbaterea serioasă cu momente de divertisment, invitând celebritățile să răspundă la provocări personale, într-un mix de umor, muzică și povești de viață.

Sebastian Zachmann aduce în fața publicului, din 30 august, un nou sezon al emisiunii „Insider politic”, difuzată sâmbăta, de la ora 12:00. Ajuns la sezonul 10, jurnalistul promite interviuri incisive cu lideri din toate zonele politice, într-un context marcat de alegeri și bătălii electorale importante. „Timpul trece, dar regulile rămân: eu pun întrebările, politicienii răspund, iar oamenii trag concluziile”, declară Zachmann.Invitatul primei ediții este ministrul Justiției, Radu Marinescu
De neratat sunt și noile sezoane ale emisiunilor Sănătate cu stil, Connect și noile episoade ale serialului Secretele președintelui care împlinește 10 ani de difuzare. Grig Chiroiu mărturisește că acest sezon va fi mai îndrăzneț și mai savuros ca niciodată: „Am construit împreună scenariile, am improvizat, am râs și am transformat fiecare surpriză într-o scenă autentică de comedie. Este o aventură personală și profesională pe care o împărtășesc cu o echipă de prieteni și sper ca publicul să simtă aceeași energie pe care am trăit-o noi pe platou.”
Oferta cinematografică din această toamnă de la Prima TV este, la rândul ei, impresionantă. Filme de acțiune, cu staruri precum Steven Seagal, Bruce Willis, Dolph Lundgren și Jean-Claude Van Damme, thrillere de intensitate maximă, avându-i pe afiș pe Robert De Niro, Margot Robbie sau Anthony Hopkins, filme de familie, seara filmului românesc, dar si cea a titlurilor de colecție, toate se văd la Prima TV.
Cel mai îndrăgit reality show din România, Schimb de mame, revine și el cu un nou sezon, din 14 septembrie, de la ora 20.00.
Din 15 septembrie, imediat după jurnalul de știri Focus, telespectatorii vor face cunoștință cu un nou format internațional – 50-50, o emisiune-concurs prezentată de Gabriel Coveșeanu (Cove). Un show exploziv, care a cucerit deja publicul din Olanda și Belgia, și care aduce în România un format original, cu o doză de strategie, inteligență și noroc. Doi concurenți se vor înfrunta în 50 de întrebări, mizând pe șanse „ca-n viață” – mereu la jumătate. „Este un joc intens, amuzant și plin de surprize. Avem concurenți inteligenți, carismatici și foarte competitivi. 50-50 este, fără îndoială, una dinte emisiunile de neratat ale acestei toamne la Prima TV”, promite Cove. Emisiunea va fi difuzată de luni până joi.
Fotbalul rămâne la Prima TV: meciurile echipei naționale de fotbal se văd în exclusivitate pe postul de televiziune din portofoliul Clever Group, iar iubitorii sportului rege au încă un motiv de bucurie, vor trăi emoția fotbalului pe 09 septembrie, când se joacă partida Cipru vs. România și pe 15 noiembrie la meciul Bosnia și Herțegovina vs. România.
TOAMNA ASTA, LASĂ-TE SURPRINS LA PRIMA TV!