În 6 săptămâni vin dividende de la Fondul Proprietatea

FP distribuie un dividend cu randament de 2%.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
În 6 săptămâni vin dividende de la Fondul Proprietatea

Sursa foto: Jakub Krechowicz | Dreamstime.com

FP distribuie un dividend cu randament de 2%.

Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor de la Fondul Proprietatea (FP) a aprobat repartizări de numerar în valoare depeste 30 milioane lei. Astfel, societatea va acorda investitorilor înregistrați la data de 12 mai un dividend brut de 0,05 lei/acțiune care, calculat la nivel net și raportat la ultimul preț de închidere de la BVB al titlurilor Fondului, conferă investitorilor un randament de 2,20%. Data plății este 6 iunie.

VIDEO O angajată de la Facebook a fost dată afară dintr-un loc de muncă unde era plătită cu 100.000 de dolari pe an ca să nu facă nimic. „Doar stăteam acolo!” CITEȘTE ȘI VIDEO O angajată de la Facebook a fost dată afară dintr-un loc de muncă unde era plătită cu 100.000 de dolari pe an ca să nu facă nimic. „Doar stăteam acolo!”

Emitentul a derulat deja, la începutul acestui an, tot în vederea recompensării investitorilor, o ofertă publică de răscumpărare în valoare de 492,75 milioane lei, în care a achiziționat în vederea anulării un număr de 225,00 milioane acțiuni proprii, reprezentând 3,61% din capitalul social.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2436 -0.0052-0.10 %
1 USD4.5565 +0.0463+1.03 %
1 GBP6.0676 -0.0042-0.07 %
1 CHF5.7073 -0.0169-0.30 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite