FOTO MedLife deschide o nouă hyperclinică în Capitală, investiție de peste 1 milion de euro

A 37-a hyperclinică a MedLife s-a deschis pe Șoseaua Panduri pe o suprafafață de 1.000 metri pătrați.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
FOTO MedLife deschide o nouă hyperclinică în Capitală, investiție de peste 1 milion de euro

MedLife, cea mai mare rețea de servicii medicale private din România, anunță deschiderea unei noi hyperclinici în București, in urma unei investiții de peste 1 milion de euro.

FOTO MedLife deschide o nouă hyperclinică în Capitală, investiție de peste 1 milion de euro

Situată pe Șoseaua Panduri, noua unitate oferă pacienților acces la servicii medicale integrate – analize de laborator, consultații de specialitate și monitorizare funcțională. Adițional, unitatea nou deschisă a integrat și activitatea clinicii MedLife Panduri care a functionat anterior în zonă.

Millenium Broker de Asigurare, cu acționar principal grupul Autonom, a avut un început de an foarte bun CITEȘTE ȘI Millenium Broker de Asigurare, cu acționar principal grupul Autonom, a avut un început de an foarte bun

Odată cu această deschidere, MedLife ajunge la 37 de hyperclinici la nivel național, dintre care 8 în București, consolidându-și poziția de lider pe piața serviciilor medicale private din România.

FOTO MedLife deschide o nouă hyperclinică în Capitală, investiție de peste 1 milion de euro

Hyperclinica MedLife Panduri se intinde pe o suprafata de aproximativ 1.000 de metri pătrați, este organizată pe 3 etaje și include 16 cabinete de consultații, o sală pentru mici intervenții și un cabinet dedicat recoltării probelor biologice.

ULTIMA ORĂ Moment istoric. Aviz pentru contrapartea centrală. ASF a dat autorizația, urmează operaționalizarea CITEȘTE ȘI ULTIMA ORĂ Moment istoric. Aviz pentru contrapartea centrală. ASF a dat autorizația, urmează operaționalizarea

Compania s-a listat în anul 2026 la Bursa de Valori București unde, la ultimul preț de închidere, de 12,50 lei/acțiune, al titlurilor sale, are o capitalizare de piață de 6,64 miliarde lei (1,26 miliarde euro).

Companie unde fondatorul Mihai Marcu a realizat recent vânzări de acțiuni, MedLife a realizat în primele 3 luni un câștig pretaxare EBITDA ajustat de 119,78 milioane lei.

FOTO MedLife deschide o nouă hyperclinică în Capitală, investiție de peste 1 milion de euro

La data de 31 martie, activele totale ale MedLife se ridicau la 3,33 miliarde lei, majorate cu 2,15% față de cele de 3,26 miliarde lei de la sfârșitul anului trecut. În aceeași perioadă, datoriile totale au crescut cu 2,22%, la 2,76 miliarde lei, de la 2,70 miliarde lei.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2409 -0.0029-0.06 %
1 USD4.6023 +0.0013+0.03 %
1 GBP6.0966 +0.0069+0.11 %
1 CHF5.6790 -0.0038-0.07 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite