Hotel închis de Protecția Consumatorilor

Inspectorii Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Caraș Severin au închis Hotelul Turist din stațiunea Secu, în urma unei sesizări primite duminică, anunță Agenția de presă Rador, care citează Radio Timișoara.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Hotel închis de Protecția Consumatorilor

Inspectorii Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Caraș Severin au închis Hotelul Turist din stațiunea Secu, în urma unei sesizări primite duminică, anunță Agenția de presă Rador, care citează Radio Timișoara.

În urma verificărilor, s-a constatat faptul că aspectele semnalate se confirmă, operatorul economic nerespectând condițiile igienico-sanitare la prestarea activității de cazare. Ca atare, comisarii CJPC Caraș Severin au aplicat două amenzi contravenționale, în cuantum total de 6.000 lei și au dispuș totodată, măsura de oprire temporară a prestării serviciilor până la remedierea deficiențelor, la acest operator economic.

Hotelierii de la munte au pregătit ofertele de 1 Mai: Cât costă 3 nopți de cazare. Poliția: Dacă vreți la munte, să aveți răbdare! CITEȘTE ȘI Hotelierii de la munte au pregătit ofertele de 1 Mai: Cât costă 3 nopți de cazare. Poliția: Dacă vreți la munte, să aveți răbdare!

Neregulile constatate: folosirea, în camerele pregătite pentru primirea turiștilor a unor saltele rupte, pătate, a unor perne și lenjerii pătate, utilizarea unui mobilierul prăfuit neigienizaț în camere; folosirea unor spații de cazare cu igrasie, cu băi neigienizate, cu pânze de păianjeni, fără covorașe antiderapante, cu aplice electrice desprinse parțial de la instalația electrică; lipsa vizei de funcționare pe anul în curs, pe autorizația de funcționare emisă de Primăria Municipiului Reșița.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0670 +0.0036+0.07 %
1 USD4.2778 -0.0070-0.16 %
1 GBP5.8389 -0.0073-0.12 %
1 CHF5.4387 +0.0210+0.39 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
3 CAMERE - DISCOUNT - 12% DIRECT DE LA DEZVOLTATOR - PIPERA
  • {literal}{/literal} dormitoare
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
129.030 €
Cele mai citite