Tranzacție: Niran Co Products cumpără o clădire din București

Niran Co Products, distribuitor pentru peste 30 de branduri internaționale de parfumuri și produse cosmetice, a achiziționat clădirea Casa Moșilor, din capitală, pentru 3,2 milioane de euro.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Tranzacție: Niran Co Products cumpără o clădire din București

Niran Co Products, distribuitor pentru peste 30 de branduri internaționale de parfumuri și produse cosmetice, a achiziționat clădirea Casa Moșilor, din capitală, pentru 3,2 milioane de euro.

Vânzătorul e firma Domenii Imobiliare SRL, deținută de omul de afaceri israelian Isaac Cohen-Hoshen, co-fondator Adama și administratorul unuia dintre cei mai mari producători de bovine din România, și de investitorul german Michael Dietrich, fost partener al omului de afaceri Dan Adamescu și proprietar al grupului din construcții Baupartner, potrivit surselor Profit.ro.

Clădirea are 7 etaje și o suprafață totală de 3.225 metri pătrați, fiind construită în 2001. Tranzacția a fost intermediată de compania de consultanță imobiliară Esop Consulting.

FOTO Cel mai ambițios proiect din capitală al Prima Development Group. Cumpără un teren cu 4 milioane euro CITEȘTE ȘI FOTO Cel mai ambițios proiect din capitală al Prima Development Group. Cumpără un teren cu 4 milioane euro

Niran Co Products își va reloca sediul actual în noul imobil. 

Începând cu anul 2024, Niran Co Products a reintrat și pe piața de retail, fiind distribuitor în România al brandului L’Occitane, responsabil atât de magazinele fizice, cât și de cel online.

Isaac Cohen și fiul său Dvir Cohen Hoshen sunt, alături de David Flusberg, co-fondatori ai companiei Adama, care a dezvoltat în România și în regiune peste 1.700 de apartamente. În 2011, grupul austriac Immofinanz a devenit unicul acțioanar al companiei, după o tranzacție de 42,43 milioane euro, în urma căreia cei trei co-fondatori s-au ales cu câte 675.000 de euro fiecare.
viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0670 +0.0036+0.07 %
1 USD4.2778 -0.0070-0.16 %
1 GBP5.8389 -0.0073-0.12 %
1 CHF5.4387 +0.0210+0.39 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
3 CAMERE - DISCOUNT - 12% DIRECT DE LA DEZVOLTATOR - PIPERA
  • {literal}{/literal} dormitoare
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
129.030 €
Cele mai citite