RADET București - pregătită, din punct de vedere tehnic, să înceapă furnizarea agentului termic pentru încălzire

Regia Autonomă de Distribuție a Energiei Termice (RADET) București anunță că este pregătită, din punct de vedere tehnic, pentru începerea furnizării agentului termic pentru încălzire.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
RADET București - pregătită, din punct de vedere tehnic, să înceapă furnizarea agentului termic pentru încălzire

Regia Autonomă de Distribuție a Energiei Termice (RADET) București anunță că este pregătită, din punct de vedere tehnic, pentru începerea furnizării agentului termic pentru încălzire.

''Potrivit prevederilor legale, sezonul de încălzire pentru consumatorii de tip urban va începe în funcție de condițiile meteo, când acestea se vor încadra în limitele prevăzute de art. 117 din HG nr. 425/20.07.1994, modificat prin HG nr. 337/16.05.2018. Astfel, agentul termic pentru încălzire se va furniza după trei zile consecutive când temperatura medie zilnică între orele 20,00 și 06,00 va fi de +10 grade Celsius sau mai mici'', se arată într-un comunicat al PMB transmis duminică AGERPRES.

Administratorul judiciar al ELCEN: Situație dramatică în sistemul de termoficare - pierderile de apă din rețeaua RADET în sezonul de iarnă sunt de 1,3 miliarde litri/lună CITEȘTE ȘI Administratorul judiciar al ELCEN: Situație dramatică în sistemul de termoficare - pierderile de apă din rețeaua RADET în sezonul de iarnă sunt de 1,3 miliarde litri/lună

Potrivit sursei citate, RADET București poate furniza căldură la cerere spitalelor, școlilor, grădinițelor, căminelor de bătrâni, precum și tuturor celorlalte instituții publice care solicită acest lucru.

RADET a început încă din data de 23 septembrie încărcarea cu apă a instalațiilor de alimentare cu energie termică pentru noul sezon de încălzire 2019 - 2020.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0695 +0.0025+0.05 %
1 USD4.2820 +0.0042+0.10 %
1 GBP5.8441 +0.0052+0.09 %
1 CHF5.4347 -0.0040-0.07 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
3 CAMERE - DISCOUNT - 12% DIRECT DE LA DEZVOLTATOR - PIPERA
  • {literal}{/literal} dormitoare
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
129.030 €
Cele mai citite