Președintele Academiei Române a murit

Președintele Academiei Române, Ionel Valentin Vlad, a murit duminică la locuința sa din București, în urma unei îndelungi suferințe.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Președintele Academiei Române a murit

Președintele Academiei Române, Ionel Valentin Vlad, a murit duminică la locuința sa din București, în urma unei îndelungi suferințe.

El avea vârsta de 74 de ani.

Academicianul va fi înmormântat vineri, 29 decembrie, locul înhumării urmând a fi decis de către familia sa.

Proiect al Legii Mirosurilor, depus în Parlament CITEȘTE ȘI Proiect al Legii Mirosurilor, depus în Parlament

Anterior înmormântării, sicriul cu trupul neînsuflețit al acestuia va fi depus pentru câteva ore la sediul Academiei Române. 

Ionel Vlad conducea Academia din 2014, după ce din 2010 a fost vicepreședinte.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0927 -0.0026-0.05 %
1 USD4.3982 +0.0134+0.31 %
1 GBP5.8456 -0.0208-0.35 %
1 CHF5.4605 -0.0118-0.22 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
APARTAMENT 2 CAMERE - FLOREASCA - GRADINA INTERIOARA - COMISION 0%
  • {literal}{/literal} dormitor
  • {literal}{/literal} baie

De vânzare
216.408 €
Cele mai citite