Tesla a dat afară circa 200 de persoane responsabile cu dezvoltarea funcției Autopilot. Surprinzător, majoritatea erau plătiți cu ora

Tesla a dat afară circa 200 de persoane responsabile cu dezvoltarea funcției Autopilot, în contextul în care producătorul de automobile electrice a închis o unitate din California, potrivit unor surse Bloomberg.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Tesla a dat afară circa 200 de persoane responsabile cu dezvoltarea funcției Autopilot. Surprinzător, majoritatea erau plătiți cu ora
Tesla a dat afară circa 200 de persoane responsabile cu dezvoltarea funcției Autopilot, în contextul în care producătorul de automobile electrice a închis o unitate din California, potrivit unor surse Bloomberg.
 
În mod surprinzător, majoritatea celor la care compania a decis să renunțe erau plătiți cu ora, potrivit surselor. Săptămâna trecută, directorul executiv Elon Musk a prezentat a prezentat un plan de reducere cu 10% a personalului salariat al Tesla, dar a spus că va crește numărul de locuri de muncă plătite la oră.
Echipele de la biroul din San Mateo, care va fi închis, aveau sarcina de a evalua datele legate de funcția Autopilot ale automobilelor și de a efectua așa-numita etichetare a datelor. Mulți dintre angajați erau specialiști în adnotarea datelor.
viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
Citeste in continuare
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.2460 +0.0074+0.14 %
1 USD4.5981 +0.0275+0.60 %
1 GBP6.0799 +0.0321+0.53 %
1 CHF5.6772 +0.0148+0.26 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Partenerii noștri
Cele mai citite