Holcim România a deschis o nouă stație de betoane, la Buzău, ajungând la o rețea națională de 18 stații.
Noul punct de producție a intrat deja în funcțiune și s-a alăturat rețelei ClicBeton, plaformă lansată de Holcim în 2018, prin intermediul căreia constructorii sau persoanele fizice pot achiziționa beton online.

21 mai Maratonul Economia Sustenabilă
28 mai Maratonul Fondurilor Europene
Holcim România, parte a grupului LafargeHolcim, deține 2 fabrici de ciment în Câmpulung și Aleșd, o stație de măcinare la Turda, 18 stații de betoane, 3 stații de agregate, 2 stații de lianți speciali și 3 terminale de ciment, în București, Turda și Roman, având în total aproximativ 800 de angajați.
Grupul LafargeHolcim, cu sediul central în Jona, Elveția, a fost format în 2015, prin fuziunea companiilor Lafarge (Franța) și Holcim (Elveția). LafargeHolcim a păstrat activele Holcim în România, activele Lafarge fiind preluate de producătorul irlandez de ciment CRH.