Irina Bara și Ekaterine Gorgodze au câștigat turneul de la Marbella. Bara urcă 3 locuri în clasamentul ATP, pe poziția 68

Profit.ro
Profit.ro
scris 2 apr 2022

Perechea Irina Bara/Ekaterine Gorgodze (România/Georgia), cap de serie numărul 2, a câștigat finala de dublu a turneului de la Marbella, de categorie WTA 125.

Urmărește-ne și pe Google News
Evenimente

1 aprilie - Profit Health.forum Radiografia cheltuielilor din sănătate - cu sprijinul: Arpim, Bristol Meyers Squibb, Roche, Stada, MSD, UCB Pharma Romania
9 aprilie - Eveniment Profit.ro - Investiții vs Deficit: Provocări și riscuri sub impactul datoriei și deficitelor publice în creștere
23 aprilie - Maratonul de Educație Financiară

Bara și colega sa au trecut, sâmbătă, de echipa Vivian Heisen/Katarzyna Kawa (Germania/Polonia), cu scorul de 6-4, 3-6, 10-6.

Echipa câștigătoare a turneului obține un premiu total 4.840 de euro și câte 160 de puncte, în timp ce perechea învinsă în finală va primi 3.468 de euro și 95 de puncte.

Tranzacția prin care Ion Țiriac vinde turneul de tenis de la Madrid, anunțată anterior de Profit.ro - finalizată pentru 360 milioane euro CITEȘTE ȘI Tranzacția prin care Ion Țiriac vinde turneul de tenis de la Madrid, anunțată anterior de Profit.ro - finalizată pentru 360 milioane euro

Bara, locul 71 WTA înaintea acestui turneu în clasamentul de dublu, va urca până pe poziția cu numărul 68 după succesul de sâmbătă.