Flanco, printre cei mai mari retaileri locali de produse IT&C, electronice și electrocasnice, controlat de omul de afaceri Iulian Stanciu, CEO eMAG, va deschide, joi, un nou magazin în Craiova, extinzându-și rețeaua națională la aproape 160 de magazine.
Noul magazin, cu o suprafață de 600 metri pătrați, este amplasat în incinta Electroputere Mall din Craiova.
Este al doilea magazin Flanco de dimensiune medie deschis în ultimele două luni, după ce retailerul și-a anunțat intenția de a reveni cu magazine în mall-uri, strategie de afaceri la care renunțase în urmă cu trei ani, citând chiriile ridicate din marile centre comerciale.

La nivel național, Flanco operează o rețea de 159 de magazine în 166 orașe, având peste 1.500 de angajați.
Compania este controlată aproape integral de omul de afaceri Iulian Stanciu, director general și acționar important al eMag.