VIDEO Ștafeta masculină de 4x100 m liber, condusă de David Popovici - aur la CM Natație Juniori

Profit.ro
Profit.ro
scris 31 aug 2022

Ștafeta masculină a României de 4x100 m liber a cucerit aurul la Campionatele Mondiale de Înot pentru Juniori de la Lima.

Urmărește-ne și pe Google News
Evenimente

25 aprilie - MedikaTV - Maratonul Sănătatea Digestiei
27 mai - Eveniment Profit.ro Real Estate (ediţia a IV-a) - Piața imobiliară românească sub aspectul crizei occidentale

David Popovici (47.07 - nou record al competiției), Alexandru Constantinescu, Ștefan Cozma și Patrick Sebastian Dinu au încheiat cursa cu timpul de 3:18.84.

FOTO Audi a confirmat oficial participarea în Formula 1 CITEȘTE ȘI FOTO Audi a confirmat oficial participarea în Formula 1

Podiumul a fost completat de Franța (3:20.29) și de Lituania (3:20.41).

Tot la Campionatele Mondiale de Înot pentru Juniori de la Lima Vlad Stancu a câștigat medalia de argint la 400 m liber. Timpul său: 3:48.38 min. Vlad a fost întrecut doar de către brazilianul Stephan Steverink (3:48.27 min.), în timp ce pe locul al treilea s-a clasat polonezul Krysztof Chmielewski (3:49.34 min.)