În filmare, Udrea afirmă că a parcurs distanța dintre Corbeanca, acolo unde locuiește, și centrul Bucureștiului, în zona Dorobanți, în 3 ore, deși este vorba de un traseu de doar 25 de kilometri.
„3 ore din Corbeanca pana in Dorobanți și înapoi!!!!! 25 de kilometri, bară la bară, pe trei benzi pe sens!”, semnalează fostul ministru.
„Întreb și eu, ca haștagii de pe net, de ce l-au dat jos pe Bolojan? Pare că ori economia duduie, ori a făcut benzina 1 leu”, adaugă Udrea.
VEZI VIDEO MAI JOS
Fostul ministru al Turismului Elena Udrea, condamnată la 6 ani de închisoare în dosarul Gala Bute, a fost eliberată condiționat, pe 17 iulie, după ce a executat 3 ani și 10 luni de închisoare.
Fostul ministru se afla în Penitenciarul Târgșor din 6 iunie 2022, după extrădarea din Bulgaria.
La momentul eliberării sale, Udrea a declarat că nu intenționează să mai intre în politică.















