În urma verificărilor de calitate au fost identificate fibre de plastic albastru în produs.
Producătorul olandez Pet Food NL BV a inițiat rechemarea voluntară a produsului „Coshida Selection – Hrană umedă pentru pisici, bucăți în aspic, cu ficat și vită, 405 g”, ca măsură preventivă pentru protejarea sănătății animalelor.
Sunt afectate produsele cu termenele de valabilitate de 02.04.2028 și 03.04.2028.

Alte produse vândute ale mărcii „Coshida Selection ”, comercializate de Lidl România nu sunt afectate de această rechemare.
Produsul poate fi returnat în toate magazinele Lidl România.
Contravaloarea produsului va fi, desigur, rambursată, chiar și fără bon fiscal.
Lidl rămâne astfel liderul pieței românești de retail, în condițiile în care Kaufland, parte tot din grupul german Schwarz, ca și Lidl, se menține pe locul 2, trecând ușor de 20 miliarde lei, cum a anunțat Profit.ro.
Lidl, parte a grupului Schwarz, cu sediul central în Neckarsulm, este una dintre companiile de top de pe piața de retail alimentar din Germania și Europa.

















