Fostul prim-ministru australian Tony Abbott, amendat pentru că nu a purtat mască de protecție

Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Fostul prim-ministru australian Tony Abbott, amendat pentru că nu a purtat mască de protecție

Fostul prim-ministru australian Tony Abbott a fost amendat cu 500 de dolari pentru că nu a purtat mască de protecție, încălcând restricțiile impuse în țară în contextul sanitar, scrie News.ro.

Abbott a fost fotografiat săptămâna aceasta în Manly, Sydney, fără mască.

Sprijin de sute de milioane de euro pentru firmele mici din mediul rural CITEȘTE ȘI Sprijin de sute de milioane de euro pentru firmele mici din mediul rural

El a spus că era „în limitele legii, suficient de interpretabile” și că nu va irosi timpul poliției prin contestarea amenzii, a scris Sydney Morning Herald.

Abbott a adăugat că ar fi bine ca Australia să renunțe cât mai repede la mentalitatea de „poliție a sănătății”.

Australia a înregistrat, de la începutul pandemiei, aproximativ 72.000 de cazuri de infectare cu SARS-CoV-2 și mai puțin de 1.100 de decese asociate. Aceste cifre scăzute au fost rezultatul numeroaselor restricții impuse de autorități.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0634 +0.00020.00 %
1 USD4.2848 -0.0256-0.59 %
1 GBP5.8462 -0.0123-0.21 %
1 CHF5.4177 -0.00010.00 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
3 CAMERE - DISCOUNT - 12% DIRECT DE LA DEZVOLTATOR - PIPERA
  • {literal}{/literal} dormitoare
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
129.030 €
Cele mai citite