Telekom, Orange, GTS, RCS&RDS și AD Net Telecom vor să interconecteze centrele de date ale BNR

Bănci/Asigurări   
Telekom, Orange, GTS, RCS&RDS și AD Net Telecom vor să interconecteze centrele de date ale BNR

Operatorii AD Net Telecom, GTS Telecom, Telekom Romania Communications (fost Romtelecom), Orange Romania și RCS&RDS au depus oferte de servicii de comunicații pentru a interconecta centrele de date ale Băncii Naționale a României (BNR).

“Pentru interconectarea centrului de date de la sediului secundar distant, la centrele de date principal, respectiv de rezervă ale achizitorului situate ȋn București, soluția de conectare va conține o conexiune primară și o conexiune secundară, conexiuni care nu vor fi achiziționate de la același ofertant pentru a beneficia de trasee și infrastructuri diferite. Întrucât desfășurarea ȋn bune condiții a activității achizitorului este condiționată  de buna funcționare a legăturilor dintre centrele de date, este necesară implementarea unui sistem de comunicații cu un înalt  de disponibilitate”, se arată în caietul de sarcini al licitației.

Urmărește-ne și pe Google News

Adresele exacte ale centrelor de date principal/rezervă din București, respectiv cel secundar situat la o distanță de circa 300 kilometri față de București, vor fi furnizate ofertanților interesați ȋn urma semnării unui acord de confidențialitate, se mai spune în documentație.

Evenimente

21 mai Maratonul Economia Sustenabilă
28 mai Maratonul Fondurilor Europene

Cu o durată de 4 ani, contractul a fost estimat la 2,13 milioane de lei, fără TVA.

viewscnt
Afla mai multe despre
bnr
licitatie
comunicatii
interconectare
oferte
gts
telekom
orange
rcs&rds
ad net telecom