O fată în vârstă de 15 ani a fost rănită după ce s-a aruncat în fața unei garnituri de metrou, în stația Eroilor 1.
Prețurile medii ale apartamentelor de vânzare – vechi și noi – au înregistrat, în martie 2025, o creștere de 12% comparativ cu aceeași lună a anului 2024.
Președintele Comitetului Întreprinderii din cadrul Ford Werke GmbH susține că injecția de capital făcută de Ford pentru principala uzină din Europa este utilă, dar atrage atenția că unitatea are nevoie de o îmbunătățire a situației financiare, în caz contrar riscând falimentul.
România discută cu reprezentanții Comisiei Europene pentru ca măcar 13 spitale să fie realizate cu finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență, anunță ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Marcel Boloș.
Vânzările Tesla pe piețele cheie din Europa au continuat să scadă, în martie.
Rusia anunță că nu poate accepta propunerile SUA pentru oprirea războiului din Ucraina, în forma lor actuală.
Oracle este acuzată că a încercat să ascundă de clienți o breșă importantă de securitate.
Marile corporații s-au confruntat, în primul trimestru din 2025, cu cea mai severă eroziune trimestrială a capitalizării lor bursiere din ultimii aproape trei ani, din cauza taxelor vamale impuse de președintele SUA, Donald Trump, transmite Reuters.
Divizia spaniolă a grupului Volkswagen a rămas fără CEO după ce Wayne Griffiths, cel care este creditat cu succesul mărcilor SEAT și CUPRA din ultimii cinci ani, a anunțat că demisionează de la 1 aprilie. Compania a numit un șef interimar și caută înlocuitor.
A fost înregistrat primul accident major în care este implicat sedanul SU7.