Decathlon se extinde în România

Retailerul francez de echipamente sportive Decathlon se extinde prin deschiderea primului magazin al companiei în Brăila.
Alatura-te Profit InsiderJoin Profit Insider
Decathlon se extinde în România

Retailerul francez de echipamente sportive Decathlon se extinde prin deschiderea primului magazin al companiei în Brăila.

Compania a început dezvoltarea rețelei proprii de magazine pe piața din România în 2009, iar acum a ajuns la 28 de magazine pe teritoriul întregii țări.

Proprietarul Zara a început vânzările online pentru marca de produse cu preț redus Lefties CITEȘTE ȘI Proprietarul Zara a început vânzările online pentru marca de produse cu preț redus Lefties

Compania Decathlon a intrat în România în 2009, când a deschis magazinul din cartierul Militari din București.

Decathlon este deținut de familia franceză Mulliez, care mai controlează hipermarketurile Auchan și rețeaua de bricolaj Leroy Merlin.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Citeste in continuare
Imobil de prestigiu situat pe strada Emanoil Porumbaru
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
2.600.000 €
Ultimele ştiri
De weekend
Curs BNR
1 EUR5.0634 +0.00020.00 %
1 USD4.2848 -0.0256-0.59 %
1 GBP5.8462 -0.0123-0.21 %
1 CHF5.4177 -0.00010.00 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

News.ro
Playtech.ro
3 CAMERE - DISCOUNT - 12% DIRECT DE LA DEZVOLTATOR - PIPERA
  • {literal}{/literal} dormitoare
  • {literal}{/literal} băi

De vânzare
129.030 €
Cele mai citite