Președintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, sâmbătă, că desemnarea candidatului formațiunii pentru Primăria Capitalei se va face în urma unei cercetări sociologice, în care vor fi testați ”potențialii candidați ai PNL”. Întrebat dacă exclude posibilitatea susținerii lui Nicușor Dan, Orban a spus: ”Din partea PNL nu poate candida decât un membru al PNL”.
Orban a fost înrebat, sâmbătă, dacă crede că Rareș Bogdan ar putea-o învinge pe Gabriela Firea la Primăria Capitalei și a spus: ”Desemnarea candidatului la Primăria Capitalei se va face în baza unei cercetări sociologice ample pe care o facem în București, prin testarea potențialilor candidați ai PNL, și va fi desemnat candidat ce care are cea mai mare șansă să câștige alegerile”, scrie News.ro.
Întrebat dacă exclude posibilitatea susținerii lui Nicușor dan, Orban a spus: ”Din partea PNL nu oate candida decât un membru al PNL”.
28 mai Maratonul Fondurilor Europene
4 iunie Eveniment Profit.ro - Piața imobiliară între șocuri și oportunități - Ediția a V-a