„Ballerina” nu a reușit să ajung[ în fruntea box office-ului. Spin-off-ul „John Wick”, cu Ana de Armas în rolul unei dansatoare devenită asasin, a debutat ușor sub așteptări, cu încasări de 25 de milioane de dolari în 3.409 săli de cinema din America de Nord, potrivit Variety.
Soldații Gărzii Naționale au ajuns în Los Angeles, la ordinul lui Donald Trump.
Consilierul în cadrul BNR Eugen Rădulescu afirmă, despre o posibilă taxare pe tranzacțiile bancare anunțată în premieră de Profit.ro, că este o aberație și că cine propune așa ceva nu înțelege economia de piață și își imaginează că ia măsuri în care „banii vor veni din cer”.
Aplicația pentru cartea electronică de identitate poate fi descărcată prin accesarea https://hub.mai.gov.ro/aplicatie-cei și poate fi instalată pe laptop sau PC, anunță Ministerul de Interne.
Plimbarea câinelui pe stradă este acum interzisă în aproape douăzeci de orașe din Iran, din motive de igienă, siguranță și ordine publică, a anunțat duminică presa locală. Unii clerici musulmani consideră că a mângâia un câine sau a intra în contact cu saliva acestuia este impur.
Numărul firmelor dizolvate a crescut cu 6,81%, în primele patru luni din 2025, până la 17.253, față de 16.153 în perioada similară din 2024, conform datelor centralizate de Oficiul Național al Registrului Comerțului (ONRC).
Meteorologii anunță că vremea continuă să fie caniculară, iar local vor apărea furtuni.
Profitul net cumulat al celor mai mari 25 de companii din România a fost anul trecut de 29,1 miliarde lei, în creștere cu 3,39% față de 2023.
Un fenomen neașteptat ia amploare în industria modei și colecționării.
Ordinul președintelui american, Donald Trump, de a interzice cetățenilor din 12 țări să intre în Statele Unite intră în vigoare luni, după miezul nopții.