Peste 40 de persoane au ieșit din clădire, iar o persoană care a suferit arsuri la mâini a fost transportată la spital.
Potrivit ISU Dâmbovița, o explozie, neurmată de incendiu, s-a produs la o hală aparținând unui operator economic, pe strada Laminorului, în municipiul Târgoviște.
Acolo au fost trimise trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o autospecială SMURD, scrie News.ro.
”Un număr de 44 de persoane s-au autoevacuat. O persoană ce prezenta arsuri la nivelul membrelor superioare a fost asistată medical și transportată la spital pentru îngrijiri suplimentare”, a arătat sursa citată.
În prezent, se realizează un perimetru de siguranță și sunt evaluate riscurile.
















