IAR Brașov a realizat anul trecut o cifră de afaceri netă de 427,48 milioane lei, cu 35,53% mai mare decât cea de 315,42 milioane lei din 2022.
Listată în ultima parte a anului trecut, liderul serviciilor logistice și de transport din România, Aquila și-a majorat anul trecut afacerile, susținute de majorarea cu 14% de pe segmentul de distribuție și un avans de 12% în zona de transport.
Listat la cota pieței AeRO a BVB în urmă cu un an, brokerul de asigurări Millenium vine cu rezultate pozitive pentru 2023, în pofida vântului din față dinspre reglementări.
Compania de software Life is Hard raportează pentru 2023 o majorare a cifrei de afaceri de 23,80%, la 43,95 milioane lei, de la 35,50 milioane lei în exercițiul financiar precedent. În același timp, profitul operațional EBITDA a urcat cu 65,10%, la 11,56 milioane lei, de la 7,00 milioane lei.
Pe fondul unei lichidități moderate și impulsionat de acțiunile bancare, indicele BET s-a apropiat de valorile-record.