Autori

Adrian Dumitrache

Adrian Dumitrache

Contact

Adrian Dumitrache are 6673 articole

Rectificare de buget la Poșta Română pentru acest an din cauza pandemiei și a nerealizării programului propus de disponibilizare de personal TESA

Obiectivele bugetului Poștei Române pentru acest an în privința veniturilor, cheltuielilor și, implicit, profitului net vor fi modificate ca urmare a menținerii crizei economice determinate de pandemia COVID19, alături de nerealizarea programului propus de disponibilizare de personal TESA se arată într-un proiect al unei HG de rectificare a indicatorilor economico-financiari aferenți anului 2021.

Rectificare de buget la Poșta Română pentru acest an din cauza pandemiei și a nerealizării programului propus de disponibilizare de personal TESA
Problemele City Insurance atrag noi jucători din Europa pe segmentul RCA din România. Noul lider al pieței este Euroins

Problemele City Insurance au avut ca efect creșterea interesului unor asigurători din Europa pentru piața locală de asigurări, în special în zona RCA, în perioada următoare fiind șanse mari să vedem noi jucători pe această industrie, transmite Valentin Ionescu, director al Sectorului Asigurări din cadrul Autorității de Supraveghere Financiară (ASF).

Problemele City Insurance atrag noi jucători din Europa pe segmentul RCA din România. Noul lider al pieței este Euroins
Exclusiv
EXCLUSIV Infuzie de capital la Konica Minolta pentru investiții în România

Konica Minolta Business Solutions România, subsidiara locală a furnizorului ja­po­nez de produse pentru prelucrarea ima­ginii, și-a majorat capitalul social cu două milioane de euro pentru creșterii bonității și susținerea investițiilor destinate extinderii liniilor de business ale companiei, a declarat pentru Profit.ro Helmut Ignat, directorul general Konica Minolta Business Solutions România.

EXCLUSIV Infuzie de capital la Konica Minolta pentru investiții în România
DOCUMENT Nou termen pentru licitația 5G

Licitația pentru licențele necesare furnizării de servicii din generația a cincea (5G) va avea loc în cursul trimestrului trei al anului 2022, conform planului de acțiuni anunțat de Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM), lansat în dezbatere publică. Anterior, termenul propus a fost trimestrul II 2021.

DOCUMENT Nou termen pentru licitația 5G
Un acționar City Insurance, fost administrator al companiei, câștigă un litigiu cu ASF

Un acționar al City Insurance, Cristian Pascale, a reușit să obțină în instanță anularea unei amenzi de 30.000 de lei, sancțiune aplicată de Autoritatea de Supraveghere Financiaria (ASF) în aprilie 2017. La mijlocul lunii septembrie a acestui an, ASF a retras autorizația de funcționare a City Insurance, liderul pieței de asigurări, în urma constatării stării de insolvență, și a solicitat instanței falimentul companiei.

Un acționar City Insurance, fost administrator al companiei, câștigă un litigiu cu ASF
Ultimele ştiri
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Curs BNR
1 EUR5.0919 -0.00010.00 %
1 USD4.3707 +0.0066+0.15 %
1 GBP5.8310 +0.0069+0.12 %
1 CHF5.4427 -0.0094-0.17 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Must Read