Autori

Adrian Panaite

Adrian Panaite

Contact

Adrian Panaite are 8579 articole

Nici hârtia igienică nu este afacere defensivă la vreme de coronavirus

Producătorul de hârtie, carton și ambalaje Vrancart, aflat în portofoliul SIF Banat-Crișana, raportează o scădere la mai mult de jumătate a profitului net semestrial într-un răstimp în care veniturile din cifra de afaceri au coborât cu 11,69%, la 127,54 milioane lei, de la 144,43 milioane lei.

Nici hârtia igienică nu este afacere defensivă la vreme de coronavirus
Carbochim își dublează profitul net semestrial

Producătorul de materiale abrazive Carbochim raportează pentru primele 6 luni ale acestui an o reducere cu 11,31% a cifrei de afaceri nete la 16,08 milioane lei, de la 18,13 milioane lei, iar profitul net s-a ameliorat.

Carbochim își dublează profitul net semestrial
TeraPlast identifică prezumtive fraude la divizia TeraSteel, vândută luna trecută gigantului irlandez Kingspan

Grupul TeraPlast, cel mai mare producător român de materiale de construcții, a notificat bursa asupra unor posibile nereguli la divizia TeraSteel. 2 angajați au fost dați afară, iar TeraSteel a formulat plângere penală. Este un scandal care apare la doar o lună după ce TeraPlast a vândut TeraSteel, TeraSteel DOO Serbia și Wetterbest către Kingspan Group, producător irlandez de materiale de construcție.

TeraPlast identifică prezumtive fraude la divizia TeraSteel, vândută luna trecută gigantului irlandez Kingspan
Ultimele ştiri
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Curs BNR
1 EUR5.2390 +0.0046+0.09 %
1 USD4.5422 +0.0136+0.30 %
1 GBP6.0714 +0.0050+0.08 %
1 CHF5.6794 +0.0077+0.14 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Must Read