Autori

Adrian Dumitrache

Adrian Dumitrache

Contact

Adrian Dumitrache are 6693 articole

Instanța taie 28 milioane lei din obligațiile Poștei către Fisc

Curtea de Apel București a anulat parțial două decizii de impunere emise de Fisc în 2014. Atunci, inspectorii Fiscului au calculat, în urma unui control care a vizat perioada 2003 - 2012, că Poșta Română trebuie să achite diferențe de taxe și impozite, precum și majorări și penalități, de 81,4 milioane de lei.

 Instanța taie 28 milioane lei din obligațiile Poștei către Fisc
Prioritățile lui Grindeanu la ANCOM: Revizuirea tarifelor de interconectare și tarife rezonabile de acces pe proprietățile publice

Revizuirea tarifelor de interconectare a operatorilor de telefonie mobilă și stabilirea de tarife rezonabile de acces pe proprietățile publice pentru instalarea elementelor de infrastructură a rețelelor de telecomunicații sunt principalele priorități ale fostului premier Sorin Grindeanu, nominalizat la funcția de președinte al autorității de reglementare în comunicații (ANCOM).

Prioritățile lui Grindeanu la ANCOM: Revizuirea tarifelor de interconectare și tarife rezonabile de acces pe proprietățile publice
Ultimele ştiri
NewsLetter

Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:

Curs BNR
1 EUR5.0896 -0.0015-0.03 %
1 USD4.3449 +0.0032+0.07 %
1 GBP5.8140 +0.0168+0.29 %
1 CHF5.4650 +0.0057+0.10 %

Curs BNR oferit de cursvalutar.ro

Must Read