
Prescripția dreptului de a stabili în anul 2020 creanțe fiscale născute în anul 2014. Tranziția de la Vechiul Cod de Procedură Fiscală la Noul Cod de Procedură Fiscală
Salariatele gravide pot fi concediate pentru motive disciplinare sau ca urmare a desființării locului de muncă pentru motive economice.
Pentru SIXT GROUP ROMÂNIA, sprijinul acordat copiilor aflați în dificultate, prin implicarea în programe pe termen lung menite să contribuie la o educație durabilă este un efort constant încă din 2015. Desele implicări anterioare s-au reunit în 2017 sub platforma #ALWAYSYESTOEDUCATION.
Birourile notariale din toată țara își desfășoară activitatea, în această perioadă, cu respectarea măsurilor organizatorice adoptate de Consiliul UNNPR și transmise tuturor notarilor publici.
Încă din 1908, crama Maestro Italiano, situată în regiunea Apulia din Italia, produce vinuri de o calitate superioară, îmbinând cu succes talentul, pasiunea, tehnicile tradiționale și moderne
Observându-se rata scăzută de încasare a creanțelor bugetare prin cele două modalități clasice aflate la dispoziția statului – executarea silită și procedurile de insolvență – în 8 august 2019 a intrat în vigoare OG nr. 6/2019 privind instituirea unor facilități fiscale.
Cu o răspândire din ce în ce mai mare a COVID-19, societățile se confruntă cu provocări complexe în activitatea lor de zi cu zi.
Țuca Zbârcea & Asociații este gazda seriei de podcasturi „Dreptul în vremea coronei”, un ansamblu de dialoguri asupra unor teme de drept generate de criza epidemiei de coronavirus în lume.
În peste 40 de ani de experiență, Marques de Caceres a transformat procesul de vinificație în pasiune, fiind astăzi unul dintre cei mai renumiți producători din Spania și nu numai.
Istoria Trantu a început acum 20 de ani cu o cramă mică, dar care a evoluat constant și sigur, reușind prin vinurile produse să ducă mai departe tradiția și calitatea vinurilor de Murfatlar.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
| 1 EUR | 5.2386 | -0.0005 | -0.01 % |
| 1 USD | 4.5706 | -0.0004 | -0.01 % |
| 1 GBP | 6.0478 | -0.0027 | -0.04 % |
| 1 CHF | 5.6624 | -0.0107 | -0.19 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro