Globalworth, cel mai mare proprietar de birou din România, va avea un nou CEO. Dimitris Raptis, care în prezent ocupă această funcție, se va retrage de la conducerea companiei și din poziția de membru al Consiliului de Administrație începând cu 31 decembrie 2022.
Statul Texas a dat joi în judecată Google, susținând că a colectat datele biometrice a milioane de persoane fără acordul acestora, potrivit MarketWatch.
Lira sterlină crește după anunțarea demisiei premierului britanic Liz Truss, semn că piețele resimt o oarecare ușurare pe fondul plecării acesteia.
Startup-ul londonez de securitate cibernetică OutThink, fondat de românii Flavius Pleșu și Vadim Gordaș, a atras 10 milioane de dolari într-o rundă de finanțare condusă de AlbionVC.
Zona euro a evitat la limită prima inflație de două cifre din istoria sa, după revizuirea datelor de către biroul de statistică Eurostat.