
Library, secțiunea în care fiecare utilizator Spotify găsește melodiile, artiștii, playlist-urile și podcasturile pe care le urmărește sau le-a descărcat, primește un upgrade care-i îmbunătățește funcționalitatea și interfața.
Cu o serie producții originale ce se anunță interesante, Netflix pare să intre într-o formă mai bună decât în lunile precedente și să simtă energia sfârșitului de primăvară.
De luna viitoare, Telegram va putea fi folosit pentru conferințe video, care vor fi criptate cu un protocol dezvoltat intern.
Prime Video, serviciul de streaming oferit de Amazon, se înscrie și el pe lista produselor care au avut numai de câștigat de pe urma pandemiei și izolării sociale.
Cu o simplă opțiune pentru oprirea imaginii, Instagram se transformă, peste noapte, într-un alt rival la Clubhouse.
HBO a anunțat noi detalii legate de viitoarea versiune cu reclame a serviciului său de streaming, care va costa mai puțin, dar va veni și cu o limitare importantă.
Funcția prin care Netflix alege un film sau un serial în locul utilizatorului a fost lansată la nivel global.
Avertizarea în caz de cutremur, disponibilă până acum doar în câteva state americane, este acum lansată pe smartphone-urile cu Android din două alte țări.
Spotify și-a crescut cu peste 20% numărul de utilizatori Premium, cei care plătesc pentru unul dintre abonamentele care-i scutesc de reclame.
Seria de tablete Fire HD 10 primește un refresh, care aduce modele noi, inclusiv pentru cei mici.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
1 EUR | 5.0707 | -0.0026 | -0.05 % |
1 USD | 4.3397 | +0.0100 | +0.23 % |
1 GBP | 5.8604 | -0.0047 | -0.08 % |
1 CHF | 5.4290 | -0.0063 | -0.12 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro