
Pentru a nu mai repeta experiența negativă reprezentată de iOS 13, compania americană a decis să schimbe procedura prin care sunt testate update-urile software.
Experții cred că, până la jumătatea acestui secol, impactul negativ asupra sănătății oamenilor al producerii de energie va fi redus cu 80% prin trecerea la surse regenerabile.
La puțin timp după ce și-a lansat primul smartphone pliabil, producătorul chinez a făcut publică și lista de prețuri pentru reparații, iar tarifele practicate sunt descurajatoare.
Magazinele, restaurantele sau cafenele vor putea folosi Apple Music for Business pentru a reda muzică licențiată și aleasă special ele.
Milioane, dacă nu chiar sute de milioane de smartphone-uri cu Android, suferă de un bug care permite folosirea fără permisiune a camerei foto, inclusiv pentru aflarea coordonatelor geografice.
Asistentul digital al celor de la Google are acum abilitatea de a reda în format audio, la comanda utilizatorului, cele mai importante știri.
Gigantul american a lansat o aplicație de smartphone care permite crearea și postarea pe rețelele sociale a meme-urilor.
Marea Britanie combină noile tehnologii și creează un nivel de conectivitate similar celui adus de smartphone-uri pentru pacienții și cadrele medicale din cel mai nou spital.
Jocurile și aplicațiile vor fi în centrul unui nou tip de eveniment organizat de Apple.
Aplicațiile mobile de Amazon Music, precum și versiunea web și pentru Fire TV a serviciului, vor fi gratuite și vor include reclame.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
| 1 EUR | 5.2391 | +0.0052 | +0.10 % |
| 1 USD | 4.5710 | +0.0126 | +0.28 % |
| 1 GBP | 6.0505 | +0.0127 | +0.21 % |
| 1 CHF | 5.6731 | -0.0073 | -0.13 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro