
Chiar în ziua în care trebuia să intre în vigoare limitare la 60 de minute apelurilor făcute de cei care nu plătesc pentru serviciul de comunicare video Meet, Google anunță încă 6 luni de grație.
Aplicațiile pentru iOS și Android ale soluției de conferințe video a Google le oferă acum posibilitatea celor care comunică de acasă să elimine sunetele nepotrivite sau care pot deranja interlocutorii.
Numele pe care Apple le va folos în cadrul viitoarei sale serii de iPhone-uri au apărut pe surse, iar pentru prima oară, compania americană se pare că va folosi numele Mini pentru unul din smartphone-urile sale.
Luna este cel mai nou serviciu din portofoliul gigantului american Amazon, un serviciu de streaming pentru jocuri care își propune să lupte cu Google, Microsoft și restul jucătorilor care există deja pe piață.
Samsung a prezentat un nou smartphone bazat pe modelul S20, lansat în primăvară, care promite experiență de flagship la un preț ceva mai mic.
Mozilla a lansat Firefox 81, una dintre cele mai bogate în noi facilități versiuni de Firefox din ultimul an, o versiune care nu se limitează la tradiționalele îmbunătățiri de securitate și protejare a intimității.
Noua nișă a smartphone-urilor pliabile va crește timid, dar sigur, și va fi dominată copios, cel puțin în această fază incipientă, de Samsung.
2FA sau Two-factor authentication este o metodă recomandată de majoritatea serviciilor online pentru securizarea conturilor, însă este și din ce în ce mai vizată de hackeri, care reușesc să intercepteze codurile.
iPhone-urile vor avea în curând o nouă facilitate prin care utilizatorii vor putea afla informații despre melodiile auzite în jur sau în cadrul aplicațiilor.
Facebook aduce într-un singur loc, numit Business Suite, funcțiile de gestionare ale paginilor și profilurilor de business din cadrul produselor sale. De aici, companiile își vor putea gestiona, eventual, postările din cadrul tuturor produselor deținute de compania americană.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
1 EUR | 5.0694 | -0.0013 | -0.03 % |
1 USD | 4.3258 | -0.0139 | -0.32 % |
1 GBP | 5.8565 | -0.0039 | -0.07 % |
1 CHF | 5.4221 | -0.0069 | -0.13 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro