
Tesla este cea mai nouă victimă a hackerilor care s-au folosit de accesul dobândit pentru a produce monede virtuali într-un mod discret.
Compania japoneză Sony pregătește lansarea unui serviciu de comandare a taxiurilor ale cărui mașini vor fi direcționate de un sistem de inteligență artificială.
Google anunță dezvoltarea unui algoritm de inteligență artificială care poate depista problemele cardiace prin scanarea ochiului.
Deși Samsung nu vorbește despre telefoanele sale înainte de lansare, pe căi neoficiale dar din surse de încredere se cunosc deja multe despre Galaxy S9.
De la începutul anului până în prezent, angajații Apple au apelat de mai multe ori la serviciile medicale de urgență ca urmare a lovirii de pereții de sticlă de la noul sediu.
Startup-ul german Lilium speră ca în 7 ani să devină un fel de Uber al vehiculelor zburătoare de dimensiuni mici, dedicate deplasării în orașe.
O posibilă reevaluare a producției de iPhone X pune în mare dificultate Samsung, care rămâne cu foarte multe ecrane OLED pentru care trebuie să găsească clienți.
Lungul șir de probleme software cu care se confruntă Apple în ultimele luni continuă cu o problemă care afectează cele mai populare aplicații de chat.
O rachetă Falcon 9 ce va decola sâmbătă de la baza militară Vandenberg, din California, va plasa pe orbită doi sateliți prin care SpaceX va testa viitoarea rețea de sateliți prin care compania vrea să ofere internet în orice zonă din lume.
Șefii celor mai mari șase agenții de inteligență din Statele Unite le recomandă americanilor să evite folosirea dispozitivelor comercializate de producătorii chinezii ZTE și Huawei.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
| 1 EUR | 5.2436 | +0.0001 | 0.00 % |
| 1 USD | 4.5389 | -0.0086 | -0.19 % |
| 1 GBP | 6.1375 | +0.0044 | +0.07 % |
| 1 CHF | 5.5819 | -0.0165 | -0.29 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro