
Google a lansat versiunea 71 a browser-ului Chrome, versiunea care aduce ca principală noutate blocarea reclamelor camuflate, care încearcă să păcălească utilizatorii.
Apple a început să vândă prima husă pentru iPhone XR, așa-numitul model ieftin din noua serie de smartphone-uri lansată în această toamnă.
Șeful OnePlus, unul din numeroșii producători care lucrează la implementarea tehnologiilor 5G, spune că noul standard în comunicații va adăuga între două și trei sute de dolari la prețul final.
Google anunță că va renunța la Allo, aplicația de chat pe care lansat-o cu surle și trâmbițe în septembrie 2016 ca pe un rival la Facebook Messenger și WhatsApp.
O problemă tehnică de natură software a împiedicat joi 62 de milioane de britanici și japonezi să folosească serviciile operatorilor la care sunt abonați.
Un operator telecom din Marea Britanie a decis să excludă Huawei de pe lista partenerilor care contribuie la crearea viitoarei rețele 5G.
Pentru a nu permite Google să câștige teren cu Chrome OS, Microsoft ar putea lansa o versiune simplificată de Windows, care să nu se numească Windows și să nu arate ca un Windows.
Wanzhou Meng, directorul financiar al companiei chineze Huawei, fiica fondatorului companiei, a fost arestată în Canada pentru a fi extrădat Statelor Unite.
Căștile AirPods, lansate de Apple în urmă cu doi ani, ar putea folosi pe viitor senzori care să realizeze diverse funcții biometrice.
Deși nu a făcut publice toate detalii tehnice, Qualcomm a prezentat principalele atuuri ale chipset-ului Snapdragon 855, în frunte cu suportul 5G.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
1 EUR | 5.0670 | +0.0036 | +0.07 % |
1 USD | 4.2778 | -0.0070 | -0.16 % |
1 GBP | 5.8389 | -0.0073 | -0.12 % |
1 CHF | 5.4387 | +0.0210 | +0.39 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro