
Cele mai scumpe modele ale viitoarei serii de iPhone vor oferi, pentru prima oară, o versiune cu 1TB spațiu de stocare.
Apple Watch Series 7 va intra pe piață la timp, după ce compania americană a rezolvat în timp util problemele de producție apărute la cea mai recentă versiune.
Alături de mesaje, back-up datelor realizat cu Google Drive sau iCloud este și el criptat, mai nou, de WhatsApp.
Pentru că mai este mai puțin de o lună până la debutul unei noi versiune de Windows, Microsoft începe campania de promovare.
Cea mai nouă facilitate Spotify va ajuta utilizatorii să-și îmbogățească listele de melodii cu cântece recomande de algoritmul platformei de streaming.
După mai multe luni de informații oferite cu zgârcenie, Facebook și-a prezentat prima pereche de ochelari inteligenți, realizați împreună cu Ray-Ban.
Ecranele OLED sunt cel mai recent trend pe piața laptopurilor, iar Lenovo va folosi această tehnologie atât pe laptopurile cu Windows, cât și pe cele cu Chrome OS.
LG, compania coreeană care a ieșit recent de pe piața smartphone-urilor, a creat un ecran pliabil mai rezistent și, în același timp, mai flexibil decât cele actuale.
Gmail a primit un nou design și noi funcții de comunicare, ce transformă serviciul într-o adevărată suită de soluții de birou, în stilul Outlook.
Producătorul smartphone-urilor Galaxy continuă cursa pixelilor, cu primul senzor foto care ajunge la 200MP.
Pentru o sinteza cu cele mai importante evenimente economice ale zilei te rugam sa te abonezi la newsletter:
| 1 EUR | 5.2396 | -0.0158 | -0.30 % |
| 1 USD | 4.5329 | -0.0255 | -0.56 % |
| 1 GBP | 6.1178 | -0.0099 | -0.16 % |
| 1 CHF | 5.6092 | -0.0152 | -0.27 % |
Curs BNR oferit de cursvalutar.ro